Хімія для басейнів... Для чого вона потрібна? Чому без неї ніяк, маючи басейн, не обійтися? Вся справа в тому, що басейн ― це живий організм, зі своєю мікрофлорою і микрофауной. Вода басейну заселена мільйонами мікроорганізмів, які тим сильніше розвиваються, чим тепліша вода, чим більше купаються його відвідало, чим більше зовнішніх факторів впливало на воду, як то дощ, палюче сонце, пил і т. д. І чим швидше почати боротися з мікроорганізмами, що точніше дозувати хімічні препарати, тим довше вода в басейні буде залишатися чистою, прозорою і позбавленою хвороботворних мікроорганізмів (вірусів, бактерій, грибків).
Для цього розроблений цілий комплекс хімічних препаратів, які не замінюють один одного і цілеспрямовано борються з певною проблемою.
Існує безліч виробників хімії для басейнів, але всі вони мають абсолютно ідентичну набір препаратів, найпопулярніші з яких: рН мінус або рН плюс, альгіцид, швидкодіючий хлор, медленнодействующий хлор, флокулянт.
Повільнорозчинний хлор ― це препарат, який повинен знаходиться в басейні постійно (в скімері, в поплавці, в дозаторі) і повільно розчиняючись повинен підтримувати концентрацію хлору на певному рівні, тим самим постійно вбиває мікроорганізми. Рівень хлору, як правило, підтримується на значеннях 0,6-1,0 і визначається спеціальними тестерами, які випускаються виробниками хімії.
Швидкорозчинний хлор (або як його ще називають шок хлор) ― служить для того, щоб ничтожать ті продукти розпаду, які створив повільний хлор, прореагувавши з органікою, тобто хлор вбив мікроорганізм, в результаті вийшов токсичний продукт хлор-органіка або зв'язаний хлор, дуже небезпечний для здоров'я, що дає їдкий запах хлору у воді. Для того, щоб вивільнити зв'язаний хлор на нього впливають шоковим препаратом, хлор випаровується з поверхні води, а вбита органіка випадає в осад (її потрібно збирати пилососом).
рН мінус ― це препарат, який дозволяє підтримувати рН води в басейні на рівні 7,0-7,4. Як правило, водопровідна вода має значення рН 7,8-8,2. Це занадто лужне середовище, для того, щоб хлор вступав в окислювальну реакцію з мікроорганізмами. Чим ближче до ідеального значення рН, тим вище значення ККД в хлору, тим швидше піде реакція очищення води, тим швидше ви побачите результат. Рівень рН визначається рН-метром або спеціальними тестерами, які продаються у бассейнщиков.
Альгицид ― это синяя жидкость, которая служит активатором хлора и целенаправленно борется с водорослями в воде. Не все водоросли боятся хлора, например, сине-зеленые, поэтому без данного препарата так же не обойтись.
Флокулянт ― это средство от помутнения. У каждого фильтра есть определенная степень фильтрации, те частицы, которые не могут задержаться фильтрующим элементом, проскакивают обратно в бассейн, накапливаясь создают мутность. Чтобы эти мелкие частицы собрать в крупные (скоагулировать) добавляют флокулянт, после чего фильтр может справиться с помутнением.
Хлор є найсильнішим окислювачем серед лінійки хімічних препаратів, тому його застосування особливо актуально для вуличних та громадських басейнів, проте ще існують такі окислювачі, як активний кисень, бром, йод, мідь, срібло, озон, але їх дія сильніше в басейнах в приміщенні.
- Як ми очищаємо воду в басейні Просто побудувати басейн і наповнити його водою це ще далеко не всі процедури, які необхідні щоб забезпечити правильне безпечне купання. Вода здатна подарувати безліч життєвої сили, заряд енергії та бадьорості, але при цьому вона ж може стати джерелом проблем зі здоров'ям і остаточно зіпсувати зовнішній вигляд водойми, якщо з прозорою перетворитися в каламутну, зелену і брудну.